Nieuws

Samen Vitaal Vooruit
ONS Sneek

Wedstrijdverslag Quick’20 – ONS Sneek

Zuur verlies voor ONS Sneek

tekst en foto’s: Klaas Uil

ONS Sneek moest in Oldenzaal ver in de blessuretijd een dik verdiend punt alsnog doorstrepen. ONS Sneek speelde met dezelfde opstelling zoals de afgelopen twee wedstrijden. Een beproefd concept qua tactiek waar Quick’20 het zwaar mee had de hele wedstrijd. En daarom was een puntendeling ook meer dan terecht geweest. Zelfs ondersteund door menigeen van Quick’20.

De wedstrijd begon met een minuut stilte i.v.m. het overlijden van een erelid van Quick’20. Opvallend de vele lege plekken op de tribune. En die 30 man die op de staantribune aan de overkant stonden was maar een 1% van wat er kan staan. Je zou bij een meer dan 1.800 leden tellende club meer publiek verwachten. Zeker ook gezien de stand in de competitie als koploper kunnen ze de ondersteuning van hun supporters wel gebruiken in deze laatste fase van de competitie.

Na het beginsignaal ontspon zich een wedstrijd met veel strijd en inzet. Kansjes over-en-weer maar de trekker werd telkens niet overgehaald. Zeker het compacte verdedigingswerk van ONS Sneek stond als een huis. Wederom een hele goede team-effort van de mannen van trainer Arnoud Koster. Groot verschil in de wedstrijd was in de eerste 70 minuten niet echt merkbaar. Wat je mogelijk gezien de stand in de competitie wel zou verwachten. Het leverde zelfs Quick’20 twee gele kaarten op voor shirtje trekken. Hoewel daar stond tegenover dat de ingevallen Maurits Brouwer in de tweede helft voor hetzelfde shirtje trekken niet bestraft werd. Merkbaar daardoor dat Quick’20 geïrriteerd raakte.

Het maakte de wedstrijd alleen maar spannender naarmate de wedstrijd verstreek. Wie zou er als eerste scoren? En zoals gezegd de kansen die er kwamen werden door zowel Quick’20 als door ONS Sneek niet afgemaakt. Zeker in het tweede deel van de tweede helft kreeg Quick’20 meer overwicht op het veld. ONS Sneek werd meer naar achter gedrukt maar bleef redelijk gemakkelijk overeind. Al was het in de 80e minuut toen goalie Ruben Pijlman los riep bij een corner maar de bal ook echt los liet nog even billenknijpen.

Maar zeker in de laatste paar minuten van de reguliere speeltijd stond Ruben Pijlman zijn mannetje. Zowel bij corners als bij diep ingebrachte vrije trappen stond hij er. Of liever gezegd toornde hij boven de spelers uit om de bal weg te stompen.

Bij een onschuldige verdedigende actie van Glenn Buma was het wel even schrikken voor de aanwezige ONS-ers. De greep naar de hamstring beloofde niet veel goeds. Was het kramp of toch de hamstring? Het zal deze week onderzocht moeten worden. Maar de woorden van Glenn Buma “ik hoorde iets knappen” beloven niet veel goeds voor de rest van het seizoen. We wachten met spanning het verdict van de medische staf af deze week.

De officiële speeltijd is al verstreken als de vlam een beetje in de pan slaat door reacties van de kant. Merkbaar dat de tot dan toe goed fluitende scheidsrechter van dienst zich liet meeslepen. Het leverde twee gele kaarten op voor de teammanager van Quick’20 en de trainer van ONS Sneek. ONS Sneek trok nog een keer ten aanval maar werd teruggefloten door al dan niet buitenspel. De daaropvolgende lange bal van Quick’20 in de 96e minuut, waar die extra tijd vandaan kwam was verbazingwekkend, bracht op het oog weinig gevaar. De bal zou een prooi worden voor Lucas Bijker geholpen door de weer sterk spelende jongeling Martijn van Beenen centraal achterin die in de weg liep voor de aanvallers van Quick’20 om zijn medeverdediger af te schermen. Een normale actie alleen begon het weinige publiek hard te roepen langs de kant. Tot verbazing van alle ONS-ers werd er alsnog een vrije trap gegeven. De bal werd over de grond ingebracht, zou naast gaan, maar daar stond verdediger Tim Zwienenberg die de bal via hem tegen de touwen zag vliegen. Een verbouwereerde verdediging van ONS Sneek achterlatend.

Nog één grote kans van ONS Sneek in de tegenaanval met een vrije trap van Maurits Brouwer die via het hoofd van de meegekomen keeper Ruben Pijlman over ging. En dan direct erna het laatste fluitsignaal. Een zuur verlies voor de mannen van Arnoud Koster. De pech van een ploeg die in de onderste regionen staat, laten we het daar maar bij houden.

Ook de in de bus meegereisde JO19-1 van ONS Sneek moest de punten aan hun leeftijdsgenoten laten door een 2-1 verlies. Met de volle bus van onze sponsor ITS weer terug zonder punten werd de reis terug weer aanvaard naar ons mooie Friesland.

de slotfase in beeld:

Delen