Gevoelig verlies voor ONS Sneek
tekst: Klaas Uil
Een gevoelige tik was het wel het 0 – 4 verlies tegen WHC. In plaats van de aansluiting te vinden bij de middenmoot werd het een terechte overwinning voor WHC. Het was simpelweg de jongens tegen de mannen. Daarbij meetellend dat je moeilijk tot scoren komt en je hebt eigenlijk het verhaal van dit seizoen.
Als je naar de ranglijst kijkt qua goals heeft ONS 35 doelpunten tegen en dat is een top 8 klassering. Maar als je kijkt naar de doelpunten die gemaakt worden sta je één na laatste met 27 goals. Alleen HZVV heeft er minder gemaakt. Het is een realisme zoals het dit seizoen gaat qua doelpunten maken.
En onze boys zetten zich echt wel in. Maar kansen moeten afgemaakt worden. Zeker als je 0 – 2 achter staat en je dan een vrije kans hebt dan moet deze erin om mogelijk de wedstrijd nog om te draaien. Hoewel WHC echt wel zijn mannetje stond zaterdag op het Zuidersportpark. Zeker na de vroege voorsprong door een goal van Max Leeflang. WHC kon zich wat laten inzakken en regelmatig gevaarlijk ten aanval trekken. WHC liet ONS Sneek het spel maken. Maar hoe de mannen van Arnoud Koster het ook probeerden het was geen oorlog in het stafschopgebied als de bal er kwam. Verdedigend stond WHC als team goed. Als er dan wel een kans kwam voor ONS Sneek zat er altijd wel weer een been tussen of miste het kracht om er een echte scoringskans van te maken.
Saillant detail: vorig seizoen zat WHC in hetzelfde schuitje waar ONS Sneek nu in zit. De gevarenzone. Is het helemaal uitzichtloos? Nee. Maar het is wel uur U om punten te gaan pakken met nog 6 wedstrijden te gaan. TVC’28 uit, PKC’83 thuis, HZVV uit, DZC’68 uit, SVZW thuis en AZSV uit. Met nu 26 punten en – het is speculatief – maar ervanuit gaande dat je met 36 – 37 punten veilig bent nog een hoop werkte doen.
We blijven onze mannen aanmoedigen. Komende dinsdag een oefenwedstrijd tegen Heerenveens Boys. Aanvang 20:00 uur op het Zuidersportpark. Komend weekend mogen de mannen even uitrusten en dan gaan we op 11 april de reis maken naar Tubbergen waar we nog een appeltje te schillen hebben met TVC’28. Thuis werd met 0 – 5 verloren. De mannen zullen gretig zijn lijkt mij.

