Ruime zege voor bezoekers uit Den Haag krijgt pas in slotfase gestalte
Arjen Stremler trefzeker na fraaie assist Geoffrey Eekhof
Laatste tien minuten onherkenbaar ONS
Tekst: Mark de Boer
HBS laatste oefentegenstander in aanloop naar competitiestart
Na overwinningen op SC Joure (6-2), Roden (0-1), RKSV Nuenen (2-3) en SC Cambuur O21 (2-1) en een nederlaag tegen Harkemase Boys (1-2), werd afgelopen zaterdagmiddag de oefencampagne van ons eerste elftal afgesloten met een thuisduel tegen HBS. Een tegenstander van formaat, die komend seizoen eveneens uitkomt in de Vierde Divisie. Beide ploegen namen het in 2018 tegen elkaar op in de tweede kwalificatieronde van de KNVB Beker. Toen trok ONS met een 2-3 zege aan het langste eind. Hoe zouden de verhoudingen deze middag liggen? De Hagenezen konden deze oefencampagne onder meer een 2-3 winst op SVV Scheveningen noteren, dus dat beloofde wat.
De ploeg van Mike de Geer en daarnaast onder meer André Wetzel (oud-trainer van een aantal BVO’s waaronder ADO Den Haag) was in Sneek in het kader van een trainingsweekend. Na de wedstrijd tegen ONS stond er een diner bij De Walrus op het programma, waarna ongetwijfeld een aantal Sneker kroegen zijn bezocht.
Nick Kleen haakt in warming-up af
ONS trad op deze zonnige, maar voor de spelers gelukkig niet al te warme, middag aan met Ruben Pijlman op doel. De defensie werd gevormd door Mounir Loolofs, Glenn Buma, Martijn van Beenen en Pieter Abe de Jong. Geoffrey Eekhof begon op ‘6’, met daarnaast Maurits Brouwer en Stephen Adisi op het middenveld. Voorin werd spits Ruben Eijzenga geflankeerd door Arjen Stremler en Doede de Jager. Stremler zou aanvankelijk niet starten, maar hij kwam in de basis nadat Nick Kleen in de warming-up uitviel. Reservekeeper Thomas Hoekstra, Giovanni Aronds, Cass Pinas en de last-minute opgeroepen Liam Noordergraaf bezetten de bank. De wedstrijd stond onder leiding van Jesper IJkema, geassisteerd door Patrick de Velde Harsenhorst en Tommy Postma.
Meeste kansen in eerste helft voor HBS
HBS kwam het beste uit de kleedkamer, maar dit resulteerde niet meteen in veel kansen. Youri Vermeer was in de eerste twintig minuten nog het dichtstbij met een lob die net over het doel ging. Naarmate het eerste bedrijf vorderde kreeg de thuisploeg wat meer grip op de wedstrijd en zo had Stephen Adisi de 1-0 kunnen en misschien wel moeten maken nadat hij uitstekend vrijgespeeld werd door Maurits Brouwer. Het schot van Adisi was wat te gehaast en trof daarom geen doel. Aan de andere kant was ingrijpen van Martijn van Beenen op de lijn noodzakelijk bij een inzet van Boyd Schildkamp. Ruben Pijlman onderscheidde zich daarnaast voor rust met reddingen op schoten van Sieb Verheul en Schildkamp. Geoffrey Eekhof bleef aangeslagen achter nadat een bal hard tegen zijn hoofd kwam, maar hij kon na opgelapt te zijn door verzorger Bernard Pijper gelukkig weer verder.
ONS kwam verder voor rust nog tot twee mogelijkheden. Bij een vrije trap van Brouwer kon Glenn Buma er met zijn hoofd net niet bij, waarna de bal ook bij de tweede paal gemist werd door een aantal ONS’ers. Daarnaast zag Ruben Eijzenga zijn poging gekeerd worden door HBS-doelman Jurrian Jouvenaar.
Prima goal van Arjen Stremler
In de rust wisselde ONS tweemaal. Doede de Jager en captain Pieter Abe de Jong bleven in de kleedkamer achter en werden vervangen door Giovanni Aronds en Cass Pinas. De aanvoerdersband ging naar Eijzenga. ONS kwam goed uit de kleedkamer en gaf al snel een waarschuwingsschot af via Eekhof. In de 50e minuut kon er gejuicht worden. Na een balverovering op de vijandelijke helft zette Eekhof Stremler met een fijne pass vrij voor de keeper. Stremler omspeelde de keeper en kon ook niet meer gestopt worden door de toegesnelde HBS-verdedigers: 1-0! ONS had zichzelf een paar minuten later moeten belonen voor deze goede fase, maar Eijzenga zag Jouvenaar tot twee keer toe redding brengen op zijn schotpogingen. Tussendoor werd een leep boogballetje van Pinas van de lijn gehaald.
Na dit goede kwartier van ONS-zijde zakte de wedstrijd wat in en vielen er weinig kansen meer te noteren aan beide kanten. Wel moest Buma ingrijpen toen Saridjojo het net dreigde te vinden. Wat opviel was dat HBS een ruime bank beschikbaar had van liefst tien spelers en dan ook veelvuldig wisselde. Bij ONS kwam enkel Liam Noordergraaf nog binnen de lijnen. Hij loste Eijzenga af.
Open huis in slotfase
Waar zoals gezegd de wedstrijd tussen pakweg minuut 60 en 80 een beetje inzakte en ONS de wedstrijd in de tas leek te hebben, zette HBS het treffen in de laatste tien minuten volledig op zijn kop. De ruimtes bij ONS werden groter en het feit dat HBS meer frisse spelers binnen de lijnen had, betaalde zich uit. Het begon in de 81e minuut met de gelijkmaker van Mink Hueting. Hij kon van dichtbij binnenschieten. Nog geen minuut later kon HBS alweer juichen. Stan van Dijk stond geheel vrij en hoefde alleen zijn voet nog maar achter de voorzet vanaf links te zetten. Hueting maakte in de 86e minuut zijn tweede van de middag, waarna in blessuretijd Sebastian Navia Romero ook nog op het scoreformulier verscheen. De eindstand van 1-4 was over de hele wedstrijd gezien geflatteerd te noemen.
Arnoud Koster: ‘Verdiende en goede 1-0, rare en onherkenbare slotfase’
Onze hoofdtrainer Arnoud Koster vond dat de bezoekers beter aan de wedstrijd begonnen, maar zag ook dat zijn ploeg na een kwartier spelen het initiatief over wist te nemen. ‘Hierbij wisten we niet veel kansen af te dwingen, maar hadden we wel de controle. We kwamen na rust goed de kleedkamer uit en dit resulteerde in die fase in een goede en verdiende 1-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld totdat uit het niets de 1-1 viel en een hele rare en onherkenbare fase volgde. Dit laatste stelt ons weer op scherp voor komende week.’
Volgende week: Olde Veste-uit
De oefencampagne zit er na het treffen met HBS op. Deze week wordt er nog drie keer getraind, waarna volgende week zaterdag de Vierde Divisie start met voor ONS het uitduel in Steenwijk tegen d’Olde Veste ’54. Aanvang 15.00 uur!