Nieuws

Samen Vitaal Vooruit
ONS Sneek

Wedstrijdverslag DZC’68 – ONS Sneek

ONS Sneek verzuimt in het laatste kwartier de winnende te maken

tekst en foto’s: Klaas Uil

Het was op een zonovergoten complex van DZC’68 goed toeven voor de supporters van beide teams. Op de mat een aardig vermakelijk duel dat vooral in de tweede helft wat pit kreeg.

Na een minuut stilte waren de eerste 20 minuten van de wedstrijd wat aftastend door beide ploegen. Beide ploegen kregen wat kleine kansen. Opvallend was wel dat ONS vanuit de verdediging onder de druk van DZC’68 kon uitvoetballen. Zodanig dat er enorm veel ruimte kwam te liggen op het middenveld. Zowel Maurits Brouwer als Pieter Abe de Jong konden hier gebruik van maken en een rush maken over het middenveld en zo de voorwaartsen aan het werk zetten. Alleen het afmaken lukte niet. Zo kreeg Melik Ismaïl nog wel de grootste kans alleen zijn schot werd knap gered door de keeper, de rebound werd door Thomas Dijkstra gemist in buitenspelpositie. Diezelfde Thomas vuurde nog geen minuut later een vlammend schot net over.

Ook DZC’68 kreeg zijn kansen om de score te openen. Alleen moet je wel zuinig omgaan met de kansen die je krijgt. In de 37e minuut wel de grootste kans van de eerste helft. Cass Pinas geeft een prachtige bal op Ruben Eijzenga. In een duel met keeper en verdediger komt Ruben er als winnaar uit. Met een verdediger op de lijn dan moet die bal erin en niet tegen de verdediger aan schieten. Of zodanig dat de verdediger met bal en al het doel in valt. De kans om de voorsprong te pakken.

De tweede helft is nog maar net begonnen of het gaat mis voor ONS. We verdedigen niet scherp genoeg. Stijn Bos van DZC’68 trekt naar binnen en ziet zijn schot naar de tweede paal voorbij de handen van Ruben Pijlman het net in vliegen. Een domper voor ONS. En niet veel later zwijnen we als een vlammend schot van Ramilja Wilbink via onderkant lat het veld weer in stuitert.

De in de rust ingekomen Doede de Jager voor Melik brengt meer elan in het team uit Sneek. Dat is de winst t.o.v. afgelopen seizoen. Er zitten mensen op de bank die ook met een plaats in de basis niet misstaan. Die zijn nog wel het belangrijkste om punten te gaan pakken voor ONS.

Maar zoals gezegd ONS was na de gemiste kans onderkant lat van DZC’68 wakker geschud. De duels werden feller. Goed om te zien dat scheidsrechter Maarten Spoon niet snel van zijn stuk te brengen is en veel toeliet. Ging het te hard greep hij keurig in.

Cass gaf al een voorbeeld van goed doorzetten door hard op de goal te schieten maar helaas keeper Kyarman Heering redde katachtig en ronselde de bal uit zijn goal. Maar niet veel later werd de inzet van ONS Sneek beloond. Maurits stuurde vanaf de eigen zestien Thomas met een lange bal de diepte in. Thomas is dan wel op zijn best en liet de keeper nu kansloos.

Met wat nieuwe energie van de bank erin met Arjen Stremler, Stephen Adisi en Feldor Gapilili voor Ruben Eijzenga, Tim ten Voorde en Maurits Brouwer ging ONS nog op zoek naar de winnende goal. DZC’68 moest steeds verder naar achteren. ONS zette vol aan met felle duels en goed voetbal. Maar ONS kon druk zetten tot de zestien en dan miste het de scherpte om de bal erin te krijgen. Want ruimte werd er genoeg geboden maar dan moet je de goede keuzes maken.

Het werd dus een 1 – 1 gelijkspel. Beide teams met een gevoel achterlatend van “er had meer ingezeten”. Als DZC’68 de 2 – 0 maakt met de bal onderkant lat en ONS de kansen en ruimte beter had benut……… Maar dat is achteraf kijken.

Volgende week zaterdag treedt ONS Sneek thuis aan tegen DETO uit Vriezenveen. Met na afloop draaiend rad door ONS 4. De aanvang van de wedstrijd is om 15.00 uur dus kom onze jongens aanmoedigen.

Het zicht vanuit de deur van de bestuurskamer van DZC’68 de BC en kantine in met ook uitzicht op het terras

Delen